מועצת הצמחים

מידע כללי

השם הבוטני
שם משפחה: ANNONACEAE
שם סוג: ANNONA
שם מין: CHERIMOLA

ארץ מוצא: דרום אמריקה

תקופות שיווק:

 

הזנים הבולטים: גפנר

 

מוצא האנונה ביבשת אמריקה. קיימים בה מינים רבים. האנונה הקשקשית באה מהשפלות הטרופיות של מרכז אמריקה ודרומה, והאנונה החלקה מהאזור הסובטרופי של הרי דרום אמריקה. מינים אחרים הם פחות חשובים. האנונה הקשקשית רגישה יחסית לקרה, נפוצה בדרום אמריקה ובמרכזה, בכמה ארצות טרופיות באפריקה, במצרים ובדרום מזרח אסיה, בייחוד בהודו. בעבר היתה נפוצה אצלנו בגינות בית כעצים זריעים, אך עם השנים כמעט שנעלמה.

מטעים מסודרים ומורכבים של אנונה חלקה או של אנונה מכלוא - בין הקשקשית לחלקה - גדלים כיום בהיקף מצומצם בארצות אחדות שאקלימן סובטרופי: דרום ספרד, ארגנטינה, צ'ילה, מקסיקו, דרום-אפריקה, אוסטרליה וקליפורניה.

פיתוח מטעי אנונה, כענף חקלאי בכלל, וכענף יצוא בפרט, עוכב בעולם, וגם בארץ, משום שבדרך כלל קשה לקבל יבול נאות ובשל קשיים בקטיפה, באריזה, במשלוח ובשמירה על הפרי הרגיש.

מתחילת שנות השמונים מגדלים בארץ מעט אנונה, בעיקר באזור החוף, משום שרק בו יכולה אנונה-מכלוא להניב אצלנו, בשל רגישותה לאקלים חם ויבש. מגדלים בארץ בעיקר זני מכלוא מקומיים, גפנר (כברי), כספי ומלמוד ומעט מאוד עצי אנונה חלקה מהזן הספרדי חטה.

האנונה הוא עץ תדיר-ירק, להוציא שבועיים באפריל כאשר העץ בשלכת. אפשר לטעת אנונה בסוגי קרקע שונים, אך לא באדמה גירית מדי.

להבטחת יבול של אנונה חלקה, או יבול טוב של אנונה-מכלוא, דרושה בארץ האבקה מלאכותית של הפרחים, הכרוכה בעבודה מרובה בחודשים יוני-יולי.

הפרי מבשיל בהדרגה, בעיקר בין אוקטובר לסוף דצמבר, ויש לקוטפו לפחות פעם בשבוע, בשלב נכון של הבשלה. הסימן העיקרי להבשלה הוא הופעת גוון צהבהב בין קשקשי הפרי. פרי שנקטף בוסר טעמו פגום, ולעתים אינו מגיע כלל למצב ראוי למאכל, כלומר רך ומתוק במידה מספקת. לעומתו, פרי המבשיל יתר על המידה על העץ נושר ומתקלקל במהירות רבה. הפרי עשיר למדי באשלגן ובוויטמין C, אך עיקר ערכו בטעמו ובניחוחו המיוחדים. חוצים את הפרי ואוכלים את בשרו בכפית, תוך הרחקת הגרעינים השחורים.

אנונה אנונה