מועצת הצמחים

מתכונים

כיפת שוקולד ותות שדה

1. להכנת הגלידה שמים בקערה חסינת אש את הסוכר והחלב. שוברים את השוקולד לחתיכות קטנות ומוסיפים לקערה. מעמידים את הקערה מעל סיר עם מים רותחים ומערבבים עד שהשוקולד נמס. מסירים מהאש ומצננים.
2. להכנת הסורבה מחממים בסיר על אש נמוכה 300 מ"ל מים עם הסוכר והמיץ הלימון, עד שהסוכר נמס. מגבירים את האש, מרתיחים 5 דקות ובוחשים פנימה את התותים. מבשלים 2 דקות נוספות, מסירים מהאש ויוצקים למיכל שמתאים להקפאה.
3. מקציפים את השמנת המתוקה לקצפת נוקשה. ממשיכים להקציף ומוסיפים בהדרגה את עיסת השוקולד המריר. מעבירים למיכל המתאים להקפאה. מכניסים למקפיא למשך שעה. מערבבים מידי פעם עד שהעיסה כמעט קפואה.
4. מרפדים קערת פיירקס עגולה בניילון נצמד. מעבירים את גלידת השוקולד לקערה, ודוחסים במרכז קערה קטנה יותר כך שהגלידה נדחקת לשולי הקערה. מכניסים למקפיא עד שהגלידה קופאת לגמרי.
5. מסירים בזהירות את הקערה הקטנה העגולה מהמרכז, מערבבים את הסורבה עד שהוא נעשה רך, דוחסים אותו לחור שנוצר בגלידה ומקפיאים שוב.
6. לפני ההגשה טובלים את הקערה במים חמים, הופכים את הקערה על צלחת הגשה כדי לשחרר את הגלידה . מסירים את הפלסטיק הנצמד ומקשטים בחצאי תותים.
כיפת שוקולד ותות שדה כיפת שוקולד ותות שדה
חומרים לגלידת השוקולד:
200 מ"ל חלב
80 גרם אבקת סוכר
300 גרם שוקולד מריר
300 מ"ל שמנת מתוקה

חומרים לסורבה תות שדה:
250 גרם תותי שדה קצוצים דק
75 גרם אבקת סוכר
מיץ מחצי לימון
להגשה: תותים חצויים